haberler

Geri
Nikel Paslanmaz Haberleri

   Bao Steel (baoshin-Baosteel), 4,43 milyar usd yatırım ile yılda 3,8 milyon ton sıvı paslanmaz çelik ve 1,8 milyon ton NPI (nickel pig iron) üretecek Shandong tesisi anlaşma imzaladı. Tesisin devreye girme tarihi ile ilgili bilgi verilmedi.

  Delong holding, Endonezya da 950 milyon usd yatırım ile yılda 3,5 milyon ton sıvı paslanmaz çelik üretecek tesisin inşaasına başladı.

  Delong holding e bağlı Delong Nickel, yılda 1,2 milyon ton sıvı paslanmaz çelik üretecek Jiansu tesisi için ön izinleri aldı.

   Son aylarda gelen 8,5 milyon tonluk üretim yatırım, mevcut 42 milyon tonluk yıllık üretimi % 20 arttıracak büyüklüğe sahip, Çin in ve Çinli firma yatırımlarının dünya üretimindeki payı da % 60 ları aşacak.

    Çin in hurda ithalatına getirmesi düşünülen sınırlamalar ve arttırılan büyüme tahminleri ile beklenen talep artışı, tüm temel maden fiyatlarında yükselmeye yol açarken artışda nikel ve bakır başı çekiyor. Ferrokrom, demir cevheri ve kok kömür fiyatlarındaki artışlar da gözönüne alınır ise paslanmaz çelik fiyatlarında önemli yükselmeler bekleniyor.

Her hakkı Nikel Paslanmaz'a aittir. © Copyright Web Tasarım Naya Bilişim